ArchiCAD - poziom podstawowy

 

ArchiCAD jest potężnym narzędziem, które umożliwia projektowanie z zakresu architektury w pełnym zakresie, od koncepcji po projekty wykonawcze, oraz od przysłowiowego domku po osiedla mieszkaniowe,  wieżowce i lotniska. Posiada ogromną ilość funkcji i możliwości a zapoznanie się ze wszystkimi jego  atutami wymaga pasji, czasu i cierpliwości. ArchiCAD jest jednak tak intuicyjnym narzędziem że nie wprawiony w projektowaniu BIM architekt jest w stanie zacząć z marszu projektowanie w tym standardzie w podstawowym zakresie, a sam proces projektowy jest tak fascynujący że użytkownik traci poczucie czasu i wciąż chce zrobić coś nowego i nauczyć się nowych funkcji.

 

Zadaniem  szkolenia jest przekazanie wiedzy w takim zakresie aby projektanci pracując nad projektami mogli zanurzyć się w kreowanym przez siebie świecie. Aby ich praca zamieniła się w zabawę kreatywną, a żmudne tworzenie dokumentacji było zautomatyzowane. Dwudziestogodzinny kurs pozwoli na wykonanie zadań, które w tradycyjnym projektowaniu 2D zajmuje projektantom wiele, wiele więcej czasu - nawet kilkanaście dni, a ponadto umożliwia uniknięcie wielu błędów projektowych, kolizji, nie wspominając o efektywnym i bardzo efektownym komunikowaniu się z inwestorem przy pomocy wizualizacji oraz wirtualnej rzeczywistości. Projektowanie z ArchiCAD pozwala na tworzenie spójnej dokumentacji 3D i 2D. Ileż razy widzimy niespójne projekty 2D, rysunków rzutów z przekrojami czy elewacjami i zestawieniami. Z poprawnie używanym ArciCAD’em takie rzeczy się nie zdarzają.

Uczestnicy kursu podstawowego dowiedzą się jak zaprojektować i modyfikować model budynku za pomocą podstawowych narzędzi ArchiCAD’a, zbudujemy model z następujących elementów:

- ściany zewnętrzne warstwowe i wewnętrzne – konstrukcyjne, działowe i lekkie

- osie konstrukcyjne

- stropy

- wieńce, belki i nadproża

- dachy

- stolarka okienna i drzwiowa

- schody

- posadzki

- sufity

- balustrady

- wyposażenie sanitarne

- wyposażenie ruchome i stałe

- kominy

- wymiarowanie liniowe i wysokościowe

- generowanie przekrojów

- generowanie elewacji

- modyfikowanie projektu i wszystkich jego elementów

Ponadto

- podstawowe skróty klawiaturowe

- podstawowe ustawienia

KURS PROWADZI:

mgr inż. arch. Łukasz Magdziarz

Trener i propagator idei BIM, doświadczenie dydaktyczne zdobywał na Politechnice Wrocławskiej prowadząc zajęcia  z komputerowego wspomagania w projektowaniu architektonicznym i inwentaryzacji architektoniczno-konserwatorskiej  oraz szkoląc ok 500 architektów w użytkowaniu programu ArchiCAD.

Kierownik pracowni wspólnik oraz BIM manager zarządzający 25-osobowym zespołem architektów oraz koordynujący współpracę z projektantami branżowymi.

Posiada doświadczenie projektowe we wszelkiego typu projektach oraz we wdrażaniu standardów BIM i zarządzaniu pracownią projektową w branży architektonicznej od 11 lat.